Кол-центр

Интернет-магазин красоты и здоровья

 
Lacrema.com.ua

Атопический дерматит

  • 02.04.2017

Атопічний дерматит або атопічна екземеа, діатез, дитяча екзема - це реакція організму на зовнішні подразники.

Основні причини виникнення атопічного дерматиту:

- генетична схильність, 

- надмірно чутлива та суха шкіра, яка більш вразлива до атопічного дерматиту,

- забруднене навколишнє середовище,

- неправильне та шкідливе харчування, вживання їжі з консервантами, нітратами та іншими шкідливими речовинами,

- надмірне лікування антибіотиками, 

- стреси та нервові перевантаження,

- домашній пил та домашні тварини,

- алергія на лікарські засоби,

- хлорована вода.

 

Як запобігти появі атопічного дерматиту та його загострення?

Атопічний дерматит часто виникає при самому народженні дитини, часто зникає при правильному догляді за шкірою до 3-х років, але часто може виявлятися й в дорослому віці.

 

Якщо дотримуватися правил в догляді за шкірою та правильно харчуватися, то загострення атопічного дерматиту трапляється восени та зимою. При нехтуванні елементарних правил по догляді за шкірою, - загострення дерматиту може бути частим, й не буде залежати від сезону.

 

Для профілактики атопічного дерматиту необхідно правильно харчуватися, намагатися менше нервуватися, а також правильно піклуватися за шкірою.

 

Догляд за атопічною шкірою складається із двох етапів:

- етап очищення шкіри,

- етап зволоження епідермісу.

 

Етап очищення - це перший та важливий крок в догляді за атопічною шкірою.

 

Очищення атопічної шкіри має бути щоденним та обов’язковим, оскільки атопічна шкіра більш вразлива до інфікування. Щоденні гігієнічні процедури по очищенню шкіри, досить позитивно впливають на стан атопічної шкіри та прояв дерматиту. Гігієна атопічної шкіри має бути щоденною, та її виключення може спровокувати появі інфекції. Як показує практика, то при відсутності купання дитини від 3 до 5 днів, особливо в  період загострення, на атопічній шкірі можуть з’явитися гнійники.

Як показує практика, щоденне купання викликає на атопічній шкірі у дитини почервоніння та сухість. Цього не потрібно боятися, оскільки після застосування спеціальних зволожуючих засобів - ці ознаки зникають.

 

Очищення атопічної шкіри має бути проведене за допомогою спеціальних засобів для такої шкіри. Такі засоби не повинні містити лужних мильних компонентів, ароматизаторів та подразнюючих речовин. Крім того, миючі засоби повинні не тільки очищати шкіру, але й заспокоювати її, зволожувати та знімати подразнення. Такі засоби потрібно шукати поміж аптечної (лікувальної) косметики. Серед найвідоміших та найкращих засобів для догляду за шкірою при атопічному дерматиті є французька косметика A-Derma (А-Дерма), яка містить спеціально розроблені засоби лабораторією «П'єр Фабр» для очищення та зволоження шкіри. Серед цих засобів - А-Дерма Засіб для купання, А-Дерма Екзомега гель для купання. Окрім А-Дерма, досить ефективними косметичними засобами є лікувальні препарати Avene (Авен), Mustela (Мустела), Topicreme (Топікрем), Bioderma (Біодерма), які є безпечними та ефективними в догляді за сухою та атопічною шкірою.

 

Етап зволоження атопічної шкіри - це зовнішнє лікування загострення атопічного дерматиту у дітей та дорослих.

Після очищення шкіри, не менш важливим етапом в догляді за шкірою є зволоження епідерміса. З цією метою необхідно використовувати спеціальні зволожуючі та пом’якшуючі засоби - емолієнти, які не містять ароматизаторів та парабенів.

 

ВАЖЛИВО! Для зволоження атопічної шкіри не підходять будь-які засоби, на яких зазначено, що вони розроблені для зволоження та помякшення, оскільки вони не адаптовані під всі потреби атопіно-схильної шкіри, та можуть нашкодити та провокувати загострення самого дерматиту.

 

Щоденна гігієна атопічної шкіри малюка:

 

·         температура води не повинна перевищувати 33-36°С (гаряча вода провокує свербіж);

·         купати дитину потрібно не більше 10 хв., щоб не спровокувати надмірну сухість шкіри, особливо цього потрібно дотримуватися при купанні в хлорованій воді;

·         при купанні заборонено використовувати жорсткі мочалки та щіточки;

·         при купанні дитину додайте в воду спеціальні пом’якшуючі засоби чи купайте дитину лише спеціальними гелями та шампунями, які призначені для атопічної шкіри;

·         після купання ніжно промокніть шкіру м’яким рушником, не розтираючи її;

·          нанесіть на шкіру дитину спеціальний зволожуючий крем.

 

Догляд за ураженими ділянками шкіри:


Атопічна шкіра досить схильна до уражень та інфекцій. Досить часто атопічна шкіра переносить первинне інфікування, яке при неправильному догляді може перерости й у вторинне інфікування, яке є більш складнішим та тяжчим для організму, оскільки при вторинному інфікуванні імунітет досить понижений. Щоб попередити виникнення вторинного інфікування, лікарі часто призначають антибіотики та антисептичні лікувальні засоби.


Вторинне інфікування можна попередити за допомогою спеціальних засобів для догляду за подразненою шкірою. При гострому шкірному запаленні використовуються лосьйони та аерозолі, ділянки з мокнуттям підсушуються спеціальними спреями, очищення шкіри відбувається за допомогою спеціальних гелів. Молочні кірочки з голови видаляються за допомогою кремів та спеціальних масел чи шампунів. Заборонено кірочки відривати чи підколупувати, оскільки, це може привести до інфікування шкіри дитини.


Дотримуючись елементарних правил, Ви зможете не тільки полегшити життя своєї дитини, шкіра якої скильна до атопічного дерматиту чи має його, але й позбутися його назавжди!